4 στα 4 η Aberdeen, 2-0 τη Dundee

Με δύο γκολ του Adam Rooney η Aberdeen διατήρησε το απόλυτο επικρατώντας 2-0 της Dundee μπροστά σε 13.621 θεατές στο Pittofrie.
Ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα οι Dons, βρήκαν το δρόμο στα δίχτυα στο 66’, χάρη σε μια κεφαλιά του Adam Rooney μετά από σέντρα του Johnny Hayes.
Ο Gary Harkins ήταν ο μοιραίος παίκτης για τη Dundee στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Στο 91’ έπιασε το σουτ έξω από την περιοχή που απέκρουσε ο keeper των Dons, Danny Ward και στο επόμενο λεπτό έκανε πέναλτι στον Adam Rooney. O Harkins αντίκρυσε και την κόκκινη κάρτα, ενώ το πέναλτι εκτέλεσε ο ίδιος ο Rooney διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.
Ήταν η πρώτη φορά μετά τη σεζόν 1991-92 που η Aberdeen ξεκίνησε με 4 σερί νίκες, ενώ αυτή ήταν μόλις η τρίτη της νίκη επί της Dundee σε 18 ματς στο Pittodrie

ABERDEEN: Ward, Logan, Shinnie, Taylor, Considine, Jack, McLean, Hayes (Quinn 87), McGinn, Goodwillie (Parker 87), Rooney.
DUNDEE: Bain, Holt, Konrad (Carreiro 83), McPake, Stewart, Hemmings, Etxabeguren, Ross, McGowan, McGinn, Harkins.