Γκέλες εντός έδρας για Rangers και Hibernian

Rangers και Hibernian όχι μόνο δεν κατάφεραν να νικήσουν στην έδρα τους, αλλά απέφυγαν οδυνηρές ήττες στα τελευταία λεπτά των αγώνων τους. Οι Rangers που είχαν προηγηθεί 1-0 της Morton μόλις στο 2’ με τον Kenny Miller βρέθηκαν να χάνουν 2-1 στο 82’ μετά από αυτογκόλ του James Tavernier στο 31’ και τέρμα του Stefan McCluskey στο 82’. Το γκολ του Martyn Waghorn στο 84’ έσωσε τους πρωτοπόρους της Championship
H Ηibernian όχι μόνο δεν κατάφερε να εκμεταλλευθεί τη γκέλα των Rangers αλλά παραλίγο να γνωρίσει ήττα μέσα στο Easter Road. Oι Hibs έμειναν με 10 παίκτες στο 43’ μετά την αποβολή του John McGinn και είδαν τη Falkirk να προηγείται στο 84’ με το Lee Miller, όμως το γκολ του Martin Boyle στις καθυστερήσεις έσωσε τη Hibernian που έφτασε τα 16 ματς χωρίς ήττα στο πρωτάθλημα.
Την Παρασκευή η Queen of South είχε επίσης αποφύγει εντός έδρας ήττα ισοφαρίζοντας τη Raith Rovers.