7η θέση για Inverness, 4-0 τη Dundee

Μια ώρα άντεξε η Dundee στο Caledonian. Η Inverness σημείωσε 3 γκολ σε 9 λεπτά και το το επιβλητικό 4-0 σφράγισε την 7η θέση αφήνοντας πίσω της μια αποκαρδιωτική Dundee.
O Miles Storey κατάφερε να σπάσει το τεχνητό offside και περνώντας και το διεθνή keeper, Scott Bain, άνοιξε το σκρ στο 61’ για τους γηπεδούχους. Οκτώ λεπτά αργότερα ο Danny Devine έκανε το 2-0 και στο 71’ το σκορ ήταν 30 με το γκολ του  Ross Draper. Ο Richie Foran διαμόρφωσε το τελικό 4-0 στο 84’ αξιοποιώντας το πέναλτι που κέρδισε ο Liam Polworth.
INVERNESS CΤ: Fon Williams, Meekings (Raven 72), Warren, Devine, Tremarco, Draper, Tansey, Polworth, Vigurs, Danny Williams (Ryan Williams 76), Storey (Foran 66).
DUNDEE:Bain, McGinn (Black 77), Etxabeguren, O'Dea, Holt, Stewart (Curran 76), Colquhoun (Arturo 66), Ross, Wighton, Hemmings, Loy.