Aυλαία με νίκη για Rangers, 2-0 τη Motherwell στο Fir Park

Οι Rangers ξεκίνησαν με νίκη τη σεζόν περνώντας με 2-0 από το Fir Park κι οδηγούν το 6ο γκρουπ στην πρώτη φάση του αναβαθμισμένου League Cup.
H Motherwell ήταν καλύτερη στο ξεκίνημα κι έχασε ευκαιρίες στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως η επικράτηση των Gers στη συνέχεια ήταν εμφατική.
Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με το Harry Forrester στο πρώτο μέρος για να ανοίξουν τελικά το σκορ με βολίδα του James Tavernier στο 48’. Χαμένες ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες για να γίνει τελικά το 0-2 στις καθυστερήσεις από το Martyn Waghorn.
MOTHERWELL: Samson, Tait, Heneghan, McManus, Hammell, Ainsworth (Thomas 67), McHugh, Cadden (Blyth 79), Chalmers (Moult 61) , Johnson, McDonald.
RANGERS: Foderingham, Tavernier, Kiernan, Danny Wilson, Wallace, McKay, Holt (Windass 69), Halliday, Waghorn, Miller (O'Halloran 63), Forrester (Kranjcar 63).