Γκέλα για Falkirk, 1-1 με Ayr Utd

Η Falkirk έμεινε στο 1-1 με την Ayr United κι είναι πια 4 βαθμούς πίσω από την 3η Morton.
O Gary Harkins άνοιξε στο 24’ το σκορ για την Ayr United, μέσα στο Falkirk Stadium, σε μια φάση που πέρασε και και τον keeper των γηπεδούχων, Danny Rogers. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμα στο 44’ όταν ο goalkeeper τους, Gary Fleming, απέκρουσε το πέναλτι του John Baird, όμως ο Peter Grant έφερε το ματς στα ίσα με κεφαλιά στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Η Falkirk πίεσε μέχρι τέλους, χωρίς όμως να πετύχει δεύτερο γκολ, χάνοντας στα τελευταία λεπτά τη μεγαλύτερη ευκαιρία όταν η κεφαλιά του full-back, Tony Gallacher, έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι. Πολύτιμος ο βαθμός για την Ayr Utd, που είναι στην προτελευταία θέση και πλησίασε στον πόντο τη Dumbarton.
FALKIRK: Rogers, Muirhead, McCracken, Taiwo (Craigen 57), Kerr, Baird (Shepherd 70), Sibbald, Hippolyte, Grant, McHugh (Miller 66), Gallacher.
AYR UNITED: Fleming, Devlin, Boyle, Gilmour (Rose 74), Crawford, Harkins, Cairney, Nisbet (Forrest 79), Balatoni, Docherty, McKenna.