Στην κορυφή Accies και Queens, από κοντά οι Rovers

Εξαιρετικά αμφίρροπος ο Ζ’ όμιλος του League Cup, καθώς δύο βαθμοί χωρίζουν τις 3 πρώτες ομάδες. Στο Νότιο Lanarkshire η Hamilton προηγήθηκε στο 88’ με τον Steven Boyd και φάνηκε ότι θα πάρει τη νίκη, όμως η Queen of the South ισοφάρισε στο αμέσως επόμενο λεπτό με τον Stephen Dobbie και το ματς κρίθηκε στα πέναλτι. Επικράτησαν οι Αccies με 6-5 και πήραν τους δύο βαθμούς για να φτάσουν τους 5, όσους έχει και η Queen of the South που πήρε ένα βαθμό.
Στους 4 η Albion Rovers που νίκησε 5-2 εκτός έδρας την ενθουσιώδη East Kilbride, πρωταθλήτρια της Lowland League. O Alan Trouten άνοιξε το σκο στο 2’ με σουτ έξω από την περιοχή κι ο Gary Fisher έκανε το 0-2 στο 5’. Ακολούθησαν δύο γκολ του Connor Shields στο 47’ και το 54’ που ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 0-4, όμως οι γηπεδούχοι απάντησαν με δύο γκολ σε δύο λεπτά, κάνοντας το 2-4 με τέρματα των Sean Winter στο 67’ και Michael McMullin στο 68’. Ο Connor Shields όμως ολοκλήρωσε το hat-trick στο 72’ κάνοντας το 2-5 για την Albion.