Έπιασε τη St Mirren στην κορυφή η Dundee Utd

Η Dundee Utd μπορεί να ψάχνει ακόμα για προπονητή, όμως ο Laurie Ellis τα πηγαίνει μια χαρά στο ρόλο του υπηρεσιακού τεχνικού. Οι Tangerines επικράτησαν 2-1 της St Mirren, φτάνοντας τις δύο σερί νίκες κι έπιασαν στην κορυφή της Championship τους Buddies. Εκμεταλλεύθηκαν στο έπακρο το 0-0 της Livingston (που είναι ένα βαθμό πίσω) με την Inverness, αλλά και το 1-1 της Dunfermline με τη Falkirk. Oι Pars προηγήθηκαν στο Falkirk Stadium με πέναλτι του Kallum Higginbotham στο 28’, όμως ο σκόρερ αποβλήθηκε στο 56’. Η Falkirk ισοφάρισε στο 64’ με τον Jordan McGhee στο 64’ κι η Dunfermline τελείωσε με 9 παίκτες το ματς μετά την αποβολή του Declan McManus, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Με αυτογκόλ του Willie Dyer στο 90’ η Dumbarton νίκησε τη Brechin εκτός έδρας, ενώ μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε η Queens με 2-1, με ανατροπή στο Greenock επί της Morton.